Yaşam

Tatil için Antalya’ya gelen 69 yaşındaki Rus turistten sokakta dans: ‘Kireçlenmeye iyi geliyor’

Rusya’nın Soçi kentinde yaşayan 2 çocuk babası Vanis Vildanov, emekli olduktan bir müddet sonra tatil için geldiği Antalya’ya geldi. Sıhhatine itina gösteren Vildanov, bir yandan tatilin bir yandan da hayatın tadını çıkartmaya başladı. Müzik, dans ve doğa tutkunu Vildanov, tanışabilir hoparlörüyle kentin görünümlü bölgelerine giderek dans ediyor.

Yabancı hareketli müzikler eşliğinde ilerleyen yaşına rağmen kıvrak bir o kadar da güç hareketleri yapan Vildanov, dans ederken adeta kendinden geçiyor.

Vildanov’un dansını ve bitmek bilmeyen gücünü görenler ile turistlerse cep telefonlarına sarılıyor.

‘Kireçlenme olmaması için omurga ve eklemlerimizi çalıştırmalıyız’

İnsanın kendisini daha uygun hissetmesi için idman yapması gerektiğini belirten Vildanov, birinci başta yalnızca koştuğunu lakin daha sonra sıkılıp dansa yöneldiğini söyledi. Sıhhati için dans ettiğini söz eden Vildanov, “Omurgalarımız ve eklemlerimizi için kireçlenme olmaması için çalıştırmalıyız. Antalya beden eğitimi için sıcak bir yer. Aralık ayına kadar bu sürüyor ve bu mükemmel. Ancak Soçi’de hava şu an soğuk. Burada Kasım ve Aralık aylarında dahi yüzebilirsiniz. Türkler çok misafirperver ve hiçbir şekilde kaba değiller ve kibar olmaya çalışıyorlar. Bu bizim için çok güzel” diye konuştu.

Rus turistin yaptığı dansı izleyen vatandaşlardan Vahap Dündar, “Çok enerjik buldum. Kendiyle barışık” yorumunu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu