Haber

Gömeç’teki mağdurlar dernek kurdu

SEFER TALAY

BalıkesirGömeç ilçesinde, satın aldıkları termal devremülklerin 10 yıldır kendilerine teslim edilmemesi nedeniyle mağdur olan vatandaşlar, haklarını aramak için dernek kurdu.

Gömeç’in Karaağaç Mahallesi’nde yapımına 10 yıl önce başlanan termal devremülk tesislerinin bugüne kadar hak sahiplerine teslim edilmemesi, hak sahiplerinin tepkisine neden oldu. Devremülk satın alan vatandaşlar, dernek çatısı altında bir araya gelerek mağduriyetlerini giderdi. Mağdurların oluşturduğu Hayat Termal Mağdurlarına Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ilk genel kurulu Burhaniye’deki Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde yapılırken, başkanlığa Fahri Gökdağ seçildi.

Sosyal medyada oluşturdukları sayfalarda seslerini duyurmaya çalışan ve mağduriyetlerin büyük olduğunu anlatan vatandaşlar, firmanın Türkiye’nin dört bir yanından binlerce aileye devre mülk sattığını, devre mülkleri ise devremülkleri devreden ailelere teslim etmediğini iddia etti. 10 yıl boyunca paralarını ödediler. Devremülk teslim edilemeyen Şekernaz Erdoğan, “10 yıl önce buradan geleceğimizi düşünerek görev almıştım. Şimdi 10 yıl geçti. 2 binden fazla üyesi var, mağdurlarımız var. Termal henüz işletmeye başlamadı” dedi. O yüzden bir araya geldik, 2 bin kişiyi bir araya topladık ve bir dernek kurduk, ‘Kuracağız. Dernek olarak mücadele edeceğiz. Hak arayışındayız” dedi.

Mustafa Aygül, “Yaşam Termal üyesiyim. Bir sorunumuz var, henüz tamamlanmadı. Yıllar oldu. Paramızı burada ödedik. Şimdi bir dernek kurduk. Şu anda bu dernekte görüşüyoruz. Yeni bir yönetim seçmek üzereyiz. İnşallah bunu başaracağız. İnşallah bu “Toplantı hepimize hayırlı olur” dedi. Kemal Alpinanç, “Yaşam Termalzedeler olarak derneği kurduk. Bundan sonra dernek çatısı altında haklarımızı hukuki yollardan arayacağız. İnşallah tüm üyelerimiz adına hakkımızı alacağız” dedi.

Kaynak: ANKA/Ömür

haber-refahiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu