Haber

BOM Karting Takımı şampiyon oldu

İSTANBUL (İGFA) – İzmit Körfez Pisti’nde düzenlenen Türkiye Karting Şampiyonası son ayağını Senior kategorisinde Kerim Sulyak ve Master kategorisinde de Aytaç Biter, 1. olarak dönem boyunca gösterdikleri başarılı grafiklerini Türkiye şampiyonluğuyla taçlandırdılar.

Şampiyonada Küçük kategoride çaba eden 13 yaşındaki BOM pilotu Teoman Hoskin 2. ve 9 yaşındaki pilot Rüzgar Konutçu ise şampiyonayı 3. bitirerek büyük bir muvaffakiyete imzayı attılar.

Senior kategoride rekabet eden BOM Karting pilotu Ayda Biter ise Senior bayanlar klasmanını 3. sırada bitirerek 2022 dönemini başarılı bir halde tamamladı.

Borusan Otomotiv İdare Heyeti Üyesi Levent Kocabıyık, BOM Karting grubunun aldığı şampiyonluklara vurgu yaparak, “2020 yılında yeni kurulmuş ve 2022 yılında 2. dönemini geçiren kadromuzun Senior ve Master kategoride aldığı iki şampiyonluğun yanı sıra Küçük kategoride aldığı 2.’lik, 3.’lük ile Senior Bayanlar kategorisinde aldığı 3.’lük bizler için çok pahalıydı. Tüm dönem gece gündüz demeden çalışan, büyük emek veren teknik grubun yanı sıra pilotlarımıza, ailelerine ve BOM Karting kadrosunun idaresine tek tek teşekkür ederim. Bizlerden takviyesini esirgemeyen sponsorlarımıza da ayrıyeten teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Önümüzdeki yılda yeniden tıpkı motivasyonla ve hırsla gayretimize devam edeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu