Haber

Atakum Belediyesi Yağmur Sonrası Taşkın İzlerini Temizliyor

Atakum Belediyesi ekipleri, kentte etkili olan sağanak yağışın ardından merkez ve kırsal mahallelerde meydana gelen selin izlerini silmek için birçok noktada çalışma yapıyor.

SamsunAtakum’da önceki gün ve ilçeleri etkisi altına alan ve hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağışın ardından Atakum Belediyesi ekipleri, selin izlerini kentten silmek için bölgede yoğun çalışma yaptı.

Fen İşleri Müdürlüğü Ekipler, sağanak yağışla birlikte ulaşım ağına sürüklenen toprak, taş ve ağaç kesimlerini temizlemek için hem kırsal hem de merkez mahallelerde çalışma yaptı. Toprağın kaydığı ve ulaşımı zorlaştırdığı yollar kürek yardımıyla temizlendi. Birden fazla noktada çalışmalarını sürdüren gruplar, tıkanan kanalları açarak yeniden başlayacak yağmura karşı önlem aldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de şiddetli yağışın ardından kentteki menfezlerde temizlik yaptı.

EVDEKİ DAYANIŞMA GÜÇ

Engelli, dezavantajlı ve 65 yaş üstü vatandaşlara temizlik, manevi destek, sağlık ve kuaförlük hizmetleri veren Atakum Belediyesi Konut Güçlendirme Hizmetleri Birimi de su basan meskenlere destek oldu. Ekipler, şiddetli yağmur sonrası konutlara giren yağmur sularını temizledi.

Kaynak: ANKA / Yeni

cayeliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu